De man met de lange benen
De man met de lange benen
Nederlands
2024
Vanaf 6-8 jaar
Een storm raast over een dorpje en de mensen zitten gevangen in hun huizen. Gelukkig krijgen ze hulp van de man met de lange benen, die ze normaal maar vreemd vinden. Kunnen ze nu inzien hoe vriendelijk en hulpvaardig hij is? Prentvertelling met kleurenillustraties. Voorlezen vanaf ca. 6 jaar.
Details
Genre
Prentenboeken
Onderwerp
Jezelf zijn,
Eenzaam zijn,
Vriendschap
Extra onderwerp
Titel
De man met de lange benen / tekst en illustraties Benjamin Phillips
Auteur
Benjamin Phillips
Taal
Nederlands, Engels
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
The man with very long legs
Uitgever
[Utrecht]: Parade, 2024 (Andere uitgaven)
40 p. : ill.
40 p. : ill.
ISBN
9789463192835
Besprekingen
NBD Biblion
Bookarang (AI samenvatting)
Een prentvertelling over trouw zijn aan jezelf, het doorbreken van verwachtingen en vriendelijk…
Een prentvertelling over trouw zijn aan jezelf, het doorbreken van verwachtingen en vriendelijk blijven, zelfs als anderen dat niet altijd zijn.
De man met de lange benen (DMmdLB) woont in een dorpje waar iedereen hem maar vreemd vindt. Omdat zijn benen zo lang zijn moet hij alles zelf maken, zoals een hele hoge tafel en een hele hoge fiets. Alleen Carlos uit de ijzerwinkel is aardig voor hem. Dan wordt het dorp getroffen door een verwoestende storm. Als de bewoners vastzitten in hun huizen door het stijgende water, is DMmdLB de enige die kan helpen. Zullen de dorpelingen nu ontdekken dat de man niet alleen bijzonder is door zijn uiterlijk, maar ook door zijn moed en vriendelijkheid? In zachte, sprookjesachtige stijl geschreven. Met sfeervolle illustraties in onverzadigde kleuren. Voorlezen vanaf ca. 6 jaar.
Benjamin Phillips is de Moira Gemmill Illustrator van het Jaar 2024, en winnaar van de VGA Award in de categorie kinderillustraties. Voor ‘De man met de lange benen’ werd hij geïnspireerd door Roald Dahls ‘GVR’.